Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Wyposażenie szatni sportowej

Trudno dziś sobie wyobrazić szatnię sportową, która nie miałaby szafek na ubrania czy ławek. Jak zatem wybrać odpowiednią szafkę do szatni sportowej?

Wybór szafki do szatni sportowej
Rodzaj szafki należy dostosować do typu obiektu oraz sposobu użytkowania. Warto też wziąć pod uwagę kwestie wielkości pomieszczenia i ilości osób korzystających z szatni. Niektórzy producenci szafek metalowych oferują możliwość indywidualnego dostosowania szafek, co umożliwia jeszcze lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Powinny być też dopasowane do aranżacji danego obiektu sportowego. Nie należy zapominać o tym, że szafki w szatniach sportowych powinny być odporne na uszkodzenia oraz korozję. Dlatego warto wybierać sprawdzonych producentów szafek metalowych. Warto także zwrócić uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie atesty i spełniają wszystkie wymagane normy. Dzięki temu mamy pewność, że będą one zarówno trwałe, jak i bezpieczne.

Rodzaje szafek do szatni sportowych
W szatniach obiektów sportowych najczęściej można się spotkać z dwoma rodzajami szafek – metalowymi szafkami ubraniowymi oraz z szafkami skrytkowymi.

Metalowe szafki ubraniowe dobrze spisują się w większości szatni sportowych, ponieważ ich pojemność pozwala na pozostawienie zarówno kurtki, ubrania oraz przedmiotów podręcznych jak torebka czy telefon. Mają one też jeszcze jedną ważną zaletę. Ponieważ wszystkie rzeczy można pozostawić w szafce ubraniowej, to nie jest konieczne przeznaczanie pomieszczenia na oddzielną szatnię. Usprawnia to działanie obiektu sportowego oraz niweluje problem kolejek do szatni. Szafki skrytkowe również znajdują swoje zastosowanie w obiektach typu baseny odkryte, strzelnice lub jako uzupełnienie dla szatni ogólnej, w której zostają zostawione kurtki. Szafki skrytkowe służą do pozostawienia takich rzeczy jak portfel, dokumenty, telefon czy śniadanie. Poza szafkami warto także pomyśleć o szafkach do szatni sportowych, które ułatwią przebieranie się i umożliwią odpoczynek. Zamiast ławek można wybrać wygodniejsze pufy. Wszystko to sprawi, że korzystanie z obiektu sportowego będzie bardziej komfortowe.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.