Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Historia firmy

Serdecznie witamy Państwa w serwisie internetowym przedsiębiorstwa MET-LAK, które świadczy kompleksowe usługi z zakresu produkcji wysokiej jakości mebli metalowych oraz projektowania i realizacji regałów jezdnych archiwalnych.

Met-Lak rozpoczął swoją działalność w 1989 roku jako mała dwuosobowa firma. Z biegiem czasu, wraz ze wzrostem zainteresowania naszą ofertą oraz stale poszerzającym się gronem klientów, przedsiębiorstwo rozwijało się, zwiększając swój potencjał maszynowy oraz kadrowy.

W 1991 roku siedziba firmy została przeniesiona do nowo wybudowanego zakładu w Skarszewach, a w 1997 roku zakupiono obiekty po byłym Zakładzie Usług Rolniczych, gdzie przeniesiono siedzibę wraz z produkcją.

Obecnie posiadamy ponad 6 000 m2  powierzchni hal oraz biur. Zatrudniamy doskonale wykwalifikowaną kadrę produkcyjną oraz inżynierską, która odpowiedzialna jest za projektowanie nowych wzorów proponowanych przez nas mebli, które opieramy na sugestiach naszych klientów.

 

siedziba met-lak

 

siedziba met-lak

 

Dbamy o to, aby zapewnić naszym pracownikom jak najlepszy standard warunków socjalnych. W 2005 roku oddaliśmy do użytku budynek socjalny o bardzo wysokim standardzie wyposażony w natryski, szatnię, stołówkę oraz kuchnię. W 2011 roku zakończyliśmy remont biurowca, który znacznie wpłynął na poprawienie komfortu pracy naszego działu administracyjnego. W 2015 roku zakończyliśmy także rozbudowę hali magazynowej, dzięki czemu znacznie skróciliśmy terminy realizacji zamówień.

Głównym priorytetem naszego przedsiębiorstwa jest ciągłe doskonalenie oraz podnoszenie jakości produkowanych przez nas mebli metalowych. Z tego powodu nieustannie inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji naszej ekipy oraz w nowoczesne wyposażenie parku maszynowego. W 1999 roku Met-Lak oddało do eksploatacji malarnię proszkową i tym samym rozpoczęliśmy stosowanie proszkowych powierzchni lakierniczych. W latach 2002 i 2003 wzbogaciliśmy nasz park maszynowy o dwie pierwsze maszyny sterowane numerycznie CNC do obróbki plastycznej metali.

 

siedziba met-lak

 

siedziba met-lak

 

siedziba met-lak

 

Dużym sukcesem i szansą dla firmy na jeszcze lepszy rozwój było uzyskanie w 2004 roku dotacji ze środków strukturalnych Unii Europejskiej w ramach „Sektorowego Programu Operacyjnego - Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw” na budowę zautomatyzowanej linii malowania proszkowego, która została oddana do eksploatacji w lipcu 2005r. Wprowadzona linia malarska została zaprojektowana i zrealizowana w taki sposób, aby w pełni odpowiadała na potrzeby przedsiębiorstwa, co w znacznym stopniu pozwoliło nam zwiększyć wydajność, a także podnieść jakość naszych produktów.

 

Linia malowania proszkowego

 

Linia malowania proszkowego

 

W ramach tego samego działania SPO-WKP w listopadzie 2005 roku firmie przyznano środki na unowocześnienie technologii produkcji wyrobów poprzez zakup kolejnych najnowocześniejszych obrabiarek japońskiej firmy AMADA do formowania blach sterowanych numerycznie CNC, tj. serwoelektrycznej wykrawarki rewolwerowej oraz hydraulicznej prasy krawędziowej wraz z zewnętrznym pakietem komputerowego wspomagania pracy. W sierpniu 2009r. nasza firma po raz trzeci podpisała umowę o dofinansowanie z UE, w ramach Osi Priorytetowej 1 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013, projektu pod nazwą "Unowocześnienie technologii formowania wyrobów z blachy w firmie MET-LAK w Skarszewach" i po raz kolejny zakupiła dwie kolejne maszyny do obróbki blach sterowanych numerycznie CNC firmy AMADA.

 

maszyny do obróbki blach sterowanych numerycznie

 

maszyny do obróbki blach sterowanych numerycznie

 

Stała rozbudowa oraz inwestycje w park maszynowy pozwalają nam na ciągłe podnoszenie jakości, estetyki, a także funkcjonalności oferowanych przez nas wyrobów. Zależy nam na tym, aby  nasze produkty spełniały Państwa oczekiwania. Dokładamy starań, żeby nasz asortyment wychodził naprzeciw Państwa oczekiwaniom, dlatego stale uzupełniamy je o nowe wzory mebli, podczas produkcji których opieramy się na Państwa sugestiach.

park maszynowy

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki KATALOG, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór różnorodnych produktów, w tym m.in. metalowe szafy ubraniowe, regały magazynowe i archiwalne oraz nowoczesne meble metalowe z frontami z płyty laminowanej i MDF.
 
Produkowane przez nas meble trafiają do odbiorców zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nasze wyroby znane są w takich krajach jak: Niemcy, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania, Czechy, Estonia, Rosja, Anglia, Szwajcaria i Belgia.

Dzięki wysokiej jakości naszych produktów oraz terminowej realizacji zamówień jesteśmy postrzegani jako rzetelny dostawca mebli metalowych, które wyróżniają się estetyką wykonania, funkcjonalnością oraz ergonomią. Satysfakcję klientów stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego ciągle staramy się optymalizować procesy produkcyjne, aby oferować meble, jakich poszukują nasi odbiorcy.

Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas oferta zachęci Państwa do nawiązania z nami owocnej oraz długotrwałej współpracy. Serdecznie zapraszamy!

Pozdrawiam

Jerzy Suchomski

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.