Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Szafy na akta pracownicze. Metalowe czy drewniane?

Akta pracownicze zawierają wiele poufnych informacji, związanych z pracownikami, takimi jak ich dane osobowe, adresy, numery kont czy numery PESEL. Dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone i przechowywane w przeznaczonych do tego szafkach. Szafki takie powinny przede wszystkim być zamykane na klucz, tak, aby miały do nich dostęp osoby wyłącznie do tego powołane. Wśród różnych modeli dominują dwa; z metalu oraz drewna. Które będą lepsze?

Drewniana elegancja

Szafki drewniane dostępne są zasadniczo w dwóch różnych wersjach ze zwykłymi, tradycyjnymi drzwiami oraz skrzydłami przesuwnymi. Produkuje się je z drewna:

  • sosnowego
  • bukowego
  • dębowego

Ich zaletą będzie niewątpliwie elegancja, jednak pamiętajmy, że drewno jest fakturą dość wymagającą i w porównaniu do metalu, mniej wytrzymałą. Należy uważać, aby nie uległy spękaniu czy wybrzuszeniom pod wpływem wilgoci i aby się nie zarysowały.

Ponadto decydując się na szafki drewniane, należy pamiętać, że cała reszta wyposażenie biura, na przykład biurko czy inne meble także powinny być drewniane.

Swoistym i godnym polecenia kompromisem są metolowe szafki na akta pracownicze z drewnianymi frontami. Taki sposób wykończenia mebli nada szafkom niebanalny styl i funkcjonalność. Drzwi z płyty MDF w różnych kolorach i o różnych strukturach drewna przełamie surowość metalu. Płyta laminowana posiada lakierowane obrzeża PCV. Zamek może być zamkiem na klucz lub elektroniczny.

Uniwersalność metalu

Najlepszym jednak rozwiązaniem do przechowywania akt pracowniczych są szafki metalowe. Zaopatrzone w solidne zamki oraz ryglowane drzwi, doskonale posłużą do archiwizowania tajnych oraz poufnych danych.

Dostępne w wielu różnych kolorach, zachwycają designem. Jednocześnie są proste i minimalistyczne, przez co doskonale nadają się zarówno do wnętrz biurowych, jak i tych bardziej industrialnych. Skusić możemy się na nie także wtedy, kiedy nasze biuro urządzone jest w stylu bardziej klasycznym; z łatwością bowiem dopasujemy styl szafki.  

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.