Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Rodzaje mebli warsztatowych. Charakterystyka – cz. 2

Jako czwarty istotny element należy wymienić określenie głównego miejsca prac warsztatowych, a więc wybór odpowiedniego blatu, który umożliwi nie tylko wygodę i precyzję podczas wykonywania określonych czynności, ale też sprawi, że wszystkie potrzebne narzędzia będziemy mieli „pod ręką”. Warto pomyśleć nad wyborem blatu z szufladami, co pozwoli nam nie tylko na oszczędność czasu i brak konieczności szukania w pozostałych szafkach niezbędnych elementów, ale też szybszy czas reakcji w przypadku niepowodzenia lub awarii, co zwiększy szansę na naprawę uszkodzeń.

Data publikacji: 21.02.2017 Kategoria: Blog


Piątym czynnikiem jest wykonanie dokładnego pomiaru miejsca warsztatowego oraz interesujących nas modeli mebli, a następnie rozplanowanie ułożenia ich w pomieszczeniu w ten sposób, by móc jak najwygodniej korzystać z potrzebnych przedmiotów i zachować komfort w przemieszczaniu się po warsztacie.

Szóstym czynnikiem jest określenie wysokości interesujących nas regałów. W zależności od wykonywanych prac i wysokości stropu, będą nas interesowały regały niskie lub wysokie. Jeśli w wykonywanych przez nas czynnościach liczy się szybkość i czas reakcji, najwygodniejsze będą regały niskie z łatwym dostępem do niezbędnych narzędzi. Jeśli nie musimy działać w pośpiechu i posiadamy wiele przedmiotów w niewielkim warsztacie, najlepszym rozwiązaniem ze względu na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni będą meble wysokie. W takim wypadku warto zaopatrzyć się również w drabinę.

Kiedy mamy już wszystko dokładnie rozplanowane i wyliczone, warto jeszcze raz przeanalizować przygotowany plan, dokonując według niego ponownych pomiarów dla uzyskania pewności, że taki rozkład nam odpowiada.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.