Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Rodzaje mebli warsztatowych. Charakterystyka – cz. 1

Kiedy urządzamy własny warsztat, często pada pytanie: „Czym powinniśmy się kierować i na co zwracać szczególną uwagę wybierając meble?” Wbrew pozorom, wybór mebli do warsztatu jest poważną decyzją – ze względu na to, że meble metalowe są niezwykle wytrzymałe i rzadko ulegają uszkodzeniu, mija zwykle sporo czasu, zanim trzeba wymieniać je na nowe.


Po pierwsze, powinniśmy ocenić, na jakiego rodzaju narzędzia czy urządzenia powinny to być meble – czy będą to przedmioty wymagające mebli metalowych mocno zabudowanych, takich jak szafki z drzwiczkami (w tym te zamykane na klucz), czy też wyposażonych w szuflady. A może mają to być odkryte regały umożliwiające łatwy i szybki dostęp do niezbędnych nam narzędzi?

Po drugie, musimy określić, jakiej pojemności mebli potrzebujemy – czy szuflady mają być głębokie, a szafki na drzwiczki mają mieścić duże gabarytowo urządzenia oraz czy powinny być wyposażone w wyjmowane półki w środku, czy raczej stałe ze względu na ciężar przedmiotów, jakie mają się w nich znaleźć.

Trzecim istotnym szczegółem jest to, czy szafki i regały powinny być stacjonarne dla uzyskania większej stabilności, czy może ruchome – wyposażone w koła, co umożliwi ich przemieszczanie (np. w warsztatach samochodowych). Być może warto zaopatrzyć się w wózki warsztatowe pozwalające na przechowywanie najpotrzebniejszych narzędzi i, ze względu na swój niewielki rozmiar, wygodę podczas ich przemieszczania.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.