Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Jakie metalowe szafki szkolne wybrać?

Coraz bardziej popularne staje się montowanie w przedszkolach i szkołach szafek dla uczniów, w których mogą zostawić nie tylko swoją odzież, ale i materiały szkolne, dzięki czemu zmniejsza się waga noszonych przez dzieci i młodzież plecaków.

Czym się kierować przy wyborze metalowej szafki szkolnej?

Wybierając szafy szkolne, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie ma być ich przeznaczenie – czy będą tam pozostawiane tylko materiały szkolne jak książki i przybory, czy też odzież. Od tego zależy konstrukcja szafki oraz jej wymiar. Nie bez znaczenia jest też kolor, który powinien być dopasowany do wystroju wnętrza placówki. Ponieważ szafy szkolne są użytkowane przez dzieci, więc powinny być dodatkowo wzmocnione od środka oraz posiadać odpowiednio grubszy korpus. Wybierając producenta metalowych szafek szkolnych, powinniśmy też zwrócić uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie certyfikaty, które świadczą o ich zgodności z polskimi i europejskimi normami. Warto też zwrócić uwagę na to, czy producent szafek metalowych oferuje nam możliwość dostosowania wymiarów oraz elementów szafki do naszych potrzeb.

Szafy szkolne dla młodzieży i dzieci

Wybierając metalowe szafki szkolne do przedszkoli, powinniśmy się kierować łatwością i niezawodnością obsługi szafki. Szafki na zamek szyfrowy może przysporzyć problemów, bo dzieci często zapominają kody do swoich szafek. Jednak ma niewątpliwą zaletę, dziecko nie musi nosić kluczyka do szafki, który może zagubić. Szafki dla młodzieży powinny być odpowiednio większe, gdyż muszą pomieścić zarówno odzież, jak i materiały szkolne. Szafa szkolna dla młodzieży powinna więc łączyć w sobie szafę skrytkową i szafę ubraniową. Aby swobodnie zmieścić w szafce odzież wierzchnią, głębokość szafki powinna wynosić około 500 cm. Dzięki temu nawet gruba zimowa kurtka zmieści się w niej bez większych problemów. Szerokość skrytki to zazwyczaj 300 mm, co daje odpowiednią przestrzeń na pozostawienie w niej tornistra czy plecaka. Szafki ubraniowe szkolne wyposażone są najczęściej w drążek na ubrania i haczyki. Kolejnym ważnym elementem szafek szkolnych są nóżki. Dzięki nim szafka nie ma bezpośredniego kontaktu z wilgotną podłogą, dzięki czemu szafka nie będzie rdzewieć, ani odpryskiwać. Kolejnym przydatnym elementem jest daszek skośny, który zapobiega wrzucaniu przedmiotów na szafkę lub za nią. Często w szatniach poza szafkami montuje się też ławeczki.

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.