Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Jaki stół warsztatowy wybrać?

Stoły warsztatowe znajdują swoje zastosowanie w warsztatach samochodowych, laboratoriach, uczelniach czy zakładach przemysłowych. Przydają się również wszystkim majsterkowiczom.

Czym się kierować przy doborze stołu warsztatowego?

Stół warsztatowy pomaga w uporządkowaniu przestrzeni i umożliwia wykonanie wielu czynności, dzięki szufladom i szafkom, w których można przechowywać wszystkie niezbędne narzędzia. Wybierając stół warsztatowy, zwróćmy uwagę na to, jakie będzie jego przeznaczenie. Stoły przeznaczone do hal produkcyjnych muszą być przystosowane do dużych obciążeń oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Ponieważ konstrukcja stołu wpływa na jego stabilność, to powinna być ona wykonana z wysokiej jakości materiału i zabezpieczona trwałymi farbami proszkowymi. Kolejnym ważnym elementem jest blat stołu warsztatowego. Ważny jest zarówno materiał, z którego został on wykonany, jak i grubość oraz pokrycie. Jeśli stół warsztatowy przeznaczony będzie do pracy przy dużym obciążeniu, to istotne będą także dopuszczalne obciążenia blatu.

Co wpływa na funkcjonalność stołu warsztatowego?

Wiele możliwości dostosowywania układu szuflad i szaf umożliwiają producenci mebli metalowych. Konfigurację szafek, półek oraz szuflad warto wcześniej przemyśleć i dopasować do konkretnego stanowiska pracy. Ważny jest także sposób montowania szuflad. Powinien on zapewniać ich swobodne wysuwanie nawet przy dużym obciążeniu, jednocześnie zabezpieczać szufladę przed samoistnym wysunięciem. Praktycznym rozwiązaniem jest też zabezpieczenie szuflad za pomocą zamka patentowego, co uniemożliwia dostęp osobom nieupoważnionym i chroni sprzęt przed kradzieżą. Jeśli potrzebujemy bardziej mobilnego stołu, to warto pomyśleć o wózku narzędziowym. Ma on zamontowane kółka, które sprawiają, że można w prosty sposób przemieścić go w dowolne miejsce. Wózek wyposażony jest, podobnie jak stół warsztatowy w szuflady i półki. Dobrze sprawdzi się w warsztatach samochodowych, jeśli jednak miejsce pracy wymaga stabilności, to lepszym wyborem będzie stół warsztatowy.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.