Zmień język:

pl en

loga Unia Europejska, RP, FE, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

„Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR w ramach RPO WP na lata 2014-2020, nr umowy UDG-SPE.02.2021/058, wartość projektu 149.800,00,

kwota dofinansowania 74.900,00”

Jak wybrać odpowiednie regały metalowe?

Rodzaje regałów metalowych

Dzięki regałom metalowym możemy w łatwy sposób uporządkować dokumenty, towary czy sprzęty. Mają one wiele zastosowań w różnego, dzięki temu są przydatne w różnego rodzaju instytucjach, firmach, magazynach, warsztatach czy archiwach. Szeroki zakres zastosowań jest możliwy dzięki prostocie, w jaki zostały wykonane. Rodzajów regałów metalowych jest wiele. Najprostsze regały składają się ze szkieletu z regulowanymi półkami. Tego typu regały służą głównie do przechowywania towarów i produktów. Sprawdzają się zarówno w magazynach, jak i w firmach, które posiadają dużo sprzętu, który wymaga uporządkowania oraz w archiwach, do uporządkowania dokumentacji. Nieco inną konstrukcję mają regały wystawowe, które posiadają zabudowane boki i tył oraz regulowane półki. Bardziej skomplikowanym regałem jest regał do przechowywania większej ilości akt. Tego typu regały świetnie sprawdzają się w archiwach lub przy magazynowaniu większej ilości towarów czy produktów. Dzięki temu, że posiadają one szyny, możliwe jest ich przesuwanie, co pozwala zaoszczędzić przestrzeń.

Czym się kierować przy wyborze?

Rodzajów regałów metalowych jest wiele, dlatego przy wyborze powinniśmy najpierw zastanowić się, do czego ma być regał wykorzystywany i jakie maksymalne obciążenia ma utrzymywać. Jak dużo przestrzeni będą zajmowały regały i ile nam jej zostanie, gdy je rozstawimy – czy będzie możliwe swobodne poruszanie się między nimi? Regały magazynowe powinny też być stabilne oraz trwałe. Przy wyborze producenta regałów metalowych należy też zwrócić uwagę na to, czy jest możliwe indywidualne dostosowanie wielkości regałów. W niektórych przypadkach, jak ma to miejsce z regałami jezdnymi, każdy wyprodukowany regał jest dopasowywany do indywidualnych potrzeb. Jeśli chcemy dodatkowo wzmocnić regał przed rdzą i uszkodzeniami mechanicznymi, to sprawdźmy, czy producent przewidział możliwość ogniowego ocynkowania regału. Zwróćmy też uwagę na to, czy regały posiadają niezbędne certyfikaty i atesty.

 

Regal-stacjonarny-3-p--ki-czarny-2
Regal-stacjonarny-2-4-poki-Ral-7016
Regal-stacjonarny-2-niebieski-4-p--ki

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.