Zmień język:

pl en

Czym się kierować przy doborze mebli socjalnych?

Przeznaczenie mebli socjalnych

Meble socjalne można znaleźć w takich miejscach jak szkoła, szpitale, zakłady pracy, sal sportowych, czy klubów fitness oraz przedszkoli. We wszystkich tych miejscach musi być zorganizowane zaplecze socjalne, które wymaga odpowiedniego umeblowania zgodnego z potrzebami danego miejsca. Są to miejsca, gdzie pracownicy lub klienci trzymają swoje rzeczy. Jeśli będzie to zakład pracy, to niezbędne będą szafki na ubrania robocze. Szafki ubraniowe spełniające warunki bhp znajdują się także w wyposażeniu zaplecza socjalnego szpitali czy szkół. Poza metalowymi szafkami ubraniowymi ważnym elementem wyposażenia są też ławki sportowe, które są niezbędne w takich obiektach jak np. sale sportowe czy kluby fitness. W miejsca siedzące powinny być też zaopatrzone innego typu szatnie. Wybór odpowiednich szafek na ubrania zależy więc od ich przeznaczenia.

Czym się kierować przy wyborze szaf socjalnych?

Oferta producentów szafek metalowych jest bardzo urozmaicona, dlatego należy wcześniej przemyśleć, nie tylko jaką wielkość mają mieć szafki, ale też określić ilość przegródek, skrytek i drzwi. Można też wybierać w sposobach postawienia szafek – na cokole, na nóżkach, na ławeczce ze stelażem stałym lub wysuwanym. Szafki mogą też być wykonywane w dowolnym kolorze z palety RAL. Szafy socjalne są zabezpieczane przed korozją. Szafki mogą być zamykane na kłódkę lub na zamki.

Przed zakupem szafek:

  • Należy wymierzyć dokładnie pomieszczenie i ustalić ilość szafek oraz dla ilu osób będzie to pomieszczenie przeznaczone. Dzięki temu uzyskamy szybszą i precyzyjną wycenę.
  • Jaki typ szafek jest potrzebny, czyli co będzie przechowywane w szafkach.

W pomieszczeniu można ustawić różne typy szafek, w zależności od różnic w ich funkcjach. Dlatego należy brać pod uwagę odpowiednie dla danego miejsca pracy normy, które określają dokładnie typ szafki. Dlatego przed wyborem szafki na ubrania robocze warto się skonsultować z inspektorem BHP.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.